روانشناسی و موفقیتسبک زندگی

راهی برای کنار آمدن با رنج رها شدن و جدایی

راهی برای کنار آمدن با رنج رها شدن و جدایی

حتما شما هم برای تان پیش آمده که در زندگی با درد و رنج زیادی مواجه می شوید و سختی زیادی را متحمل می گردید اما هر چه قدر می گذرد، نمی توانید با این استرس و ناراحتی حاصل از درد و رنج کنار بیایید. به نظر شما چگونه باید این کار را کرد؟ در این قسمت از بهتامگ راهکار هایی را به شما ارائه می دهیم تا هر چه سریع تر بتوانید درد این دوران را برای خودتان کمتر کرده و با آن کنار بیایید.

خداحافظی کردن را تمرین کنید

در نگاه اول شاید برای تان خیلی ترسناک به نظر برسد که بخواهید خداحافظی کنید و این ایده به نظرتان کاربردی نباشد اما اگر این کار را تمرین کنید، کم کم شرایط برایتان عادی می شود. به این موضوع فکر کنید که ممکن است زمانی خداحافظی کنید و مجبور باشید که تنها زندگی کنید. انجام این کار باعث می شود با درد و رنج راحت تر کنار بیایید؛ مخصوصاً اگر درد و رنج تان حاصل از جدایی باشد.

احتمالا تمایل دارید از این قضیه فرار کنید و خیلی به آن فکر نکنید اما اگر آن را تمرین کنید و با خودتان کنار بیایید، شرایط برایتان راحت تر پیش می رود.

خودتان را مشغول کنید

بهترین راه برای مبارزه با استرس حاصل از درد و رنج رها شدن، این است که ذهن خود را مشغول نگه دارید تا نخواهید به روز های گذشته فکر کنید و در نتیجه ذهن شما درگیر می شود و خیلی به چیز های منفی و خاطرات تلخ فکر نمی کند. پس کم تر عذاب می کشید. سعی کنید خودتان را مشغول انجام کاری کنید تا بی کار نباشید و ذهن تان کنترل شده عمل کند.

راهی برای کنار آمدن با رنج رها شدن و جدایی

احساسات خود را دریابید

برای التیام یافتن احساسات خود را سرکوب نکنید و صادقانه به احساسات خود توجه کنید و باید به خودتان اجازه ی تجربه و ابراز احساسات تان را بدهید زیرا سرکوب کردن احساسات مدت زمان بهبودیتان را به تعویق می اندازد.

برای خودتان وقت بگذارید

فراموش کردن یک پروسه است پس نسبت به آن عجولانه عمل کنید. با رنج رها شدن خود رو به رو شوید و صادقانه با آن کنار بیایید. اگر برای خود زمان، انرژی بگذارید و تلاش نمایید، قوی تر و بهتر از گذشته باز خواهید گشت.

تصمیم مهم برای فراموشی بگیرید

اگر درد و رنج تان حاصل از جدایی باشد، بهتر است تصمیم قطعی برای فراموشی بگیرید زیرا تصمیم قطعی برای فراموشی و رها کردن همه چیز کمک بسیاری به بهبودی تان می کند پس زندگی شریک عاطفی سابق خود را دائما چک نکنید زیرا فرآیند التیام را به تعویق نمی اندازد.

افکار و عواطفتان را یادداشت کنید

اگر با درد و رنج زیادی پس از رها مواجه شدید و سختی زیادی را متحمل شدید، بهتر است افکار و احساس خود را روی کاغذ بنویسید زیرا ثبت افکارتان باعث پاکسازی ذهنتان می شود.

با کسی که دوستش دارید؛ ارتباط بگیرید

درد و رنج و عذاب رها شدن زمانی کمتر می شود که شما بتوانید با کسانی باشید که دوست شان دارید. اگر این افراد را در کنار خود دارید، حتما زمانی را در کنار آن ها سپری کنید، با آن ها صحبت کنید، حرف ها و نگرانی های خود را بیرون بریزید، با آن ها همراهی و هم دلی کنید تا کمی از عذاب تان کم تر شود.

راهی برای کنار آمدن با رنج رها شدن و جدایی

دید مثبتی به وقایع داشته باشید

به جای تمرکز کردن بر نکات منفی به نکاتی که می تواند مثبت باشد فکر کنید. اگر به نکات مثبت فکر کنید، قدردان رنج و غصه هایتان خواهید شد.

سبک زندگی سالم داشته باشید

زمانی که رنج رها شدن به سراغ ما می آید، معمولاً ما را از انجام کار های مفید دور نگه می دارد. استرس آن باعث می شود که در شرایط بدی گیر کنیم و از لحاظ جسمی هم دچار مشکل شویم، زیرا به خودمان رسیدگی نمی کنیم اما اگر سبک زندگی سالم را در پیش بگیریم، سطح کورتیزول آزاد شده در بدن مان افزایش پیدا خواهد کرد.

همچنین داشتن رژیم غذایی سالم، ورزش منظم، کاهش کافئین، دوری از الکل و نیکوتین، همگی باعث می شود تا هورمون های شادی و حال خوب در ما ترشح شود و از استرس و نگرانی دور باشیم.

از روان پزشک کمک بگیرید

قطعاً که پزشک و متخصص در این زمینه می تواند بهتر از هر شخص دیگری به شما کمک کند. اگر مشکل ذهنی تان به خاطر درد و عذاب ناشی از رها شدن ایجاد شده است، حتما از یک متخصص کمک بگیرید که می تواند این وضعیت ذهنی را در شما بهبود ببخشد و الگو های ذهنی تان را تغییر دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا