چهره هافرهنگ و هنر

علت فوت جمشید جم، خواننده یار دبستانی من

جمشید جم درگذشت

کمترکسی است که سرود انقلابی یار دبستانی من با صدای ماندگار جمشید جم را نشنیده و با آن خاطره نداشته باشد، متأسفانه جمشید جم خواننده باسابقه و مطرح موسیقی کشورمان که صدایش با ترانه یار دبستانی من جاودانه شد، چهارشنبه 11 بهمن 1402 دار فانی را وداع گفت. مجله اینترنتی نمناک باعرض تسلیت درگذشت این هنرمند توانمند به خانواده وی و جامعه هنری، در ادامه جزئیات فوت خواننده سرود انقلابی یار دبستانی من را از زبان همسرش میخوانید.

 علت فوت جمشید جم، خواننده یار دبستانی من

جمشید جم خواننده و تهیه کننده متولد اول مرداد 1330 بود، او سال 57 وارد رادیو شد و به عنوان کارشناس ـ مجری، تهیه کننده و پژوهشگر موسیقی، برنامه های متنوعی را تولید کرد.سردبیر،تهیه کننده توانای رادیو و خواننده‌ی خوش‌نام و کم‌کار، در 72 سالگی بر اثر ایست قلبی درگذشت. همسر این خواننده با تایید خبردرگذشت این هنرمند، عنوان نموده که او مدتی ناراحتی قلبی داشت و بر اثر ایست قلبی چهارشنبه 11 بهمن در منزل خود درگذشت.

یار دبستانی من سرودهٔ منصور تهرانی است که دو ماه پس از انقلاب 1357 برای فیلم از فریاد تا ترور با صدای فریدون فروغی ساخته شد. پس از بازبینی وزارت ارشاد صدای فروغی از فیلم حذف شد و جمشید جم آن را به یاد یاران دبستانی و تیراندازی حکومت پهلوی به دانش‌آموزان و دانشجویان در روز 13 آبان 57 بازخوانی کرد و این اثر با صدای جم مشهور شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا