روانشناسی و موفقیتسبک زندگی

50 روش فوری برای رهایی از استرس شدید

چندین روش برای کاهش سریع و رهایی از استرس

همه ما استرس را به طور منظم تجربه می کنیم، اگر چه نوع و شدت استرس می تواند از چالش های جزئی تا بحران های بزرگی متفاوت باشد.زمانی که استرس بیش از حد فشرده، مزمن و غیر قابل مدیریت باشد، می تواند بر سلامتی ما تاثیر بگذارد به همین دلیل است که در احیای آرامش درونی و سلامت جسمی، تسکین دهنده های موثر ضروری است.
با این حال، این می تواند به چالش کشیده شود تا بر سر هر وضعیت استرس زا فرو رود. شما ممکن است همیشه در حالت مدیتیشن نباشید، با این حال ممکن است برخی اوقات با استرس رابطه روبرو شوید، که با تمرینات تنفسی و با استفاده از تکنیک های ارتباطی یادگیری، مدیریت می شود.

50 روش فوری برای رهایی از استرس شدید

بهترین روش ها برای رهایی از استرس

لیست زیر با تطبیق پذیری در ذهن طراحی شده است. این مسکن ها موثر هستند و می توانند در انواعی از موقعیت ها به کار روند. شما می توانید هر یک از آن ها که در این بخش از بهتامگ را یک بار امتحان کنید و ببینید از چه چیزی بیشتر از بقیه لذت می برید، و یا چند بخش مورد علاقه روزانه خود را با چیزهای اضافی برای استفاده در یک پایه مورد نیاز خواهید داشت.

تمرین با استفاده از تصویر هدایتی:

استفاده از تصاویر راهنما یک روش سرگرم کننده و ساده برای جدا شدن از استرس، روشن کردن آنچه می خواهید، و ایجاد خوش بینی است. این یک مسیر نسبتاً سریع برای آرامش ذهنی است.

استفاده از خودهیپنوتیزم:

خود هیپنوتیزمی یک مسیر ساده و راحت را برای تغییر عادات، رها کردن بدن، تغییر الگوهای فکری تان و چیزهای دیگر فراهم می کند. از آنجا که تمام اینها می توانند تسکین دهنده استرس باشند، خود هیپنوتیزمی هم به خوبی ارزش تلاش را دارد.

50 روش فوری برای رهایی از استرس شدید

اتوژنیک را بیاموزید:

اتوژنیک به شما این امکان را می دهد که فیزیولوژی خود را با ذهنتان تغییر دهید و واکنش استرسی را به راحتی معکوس کنید.

انجام مدیتیشن:

مدیتیشن، تسکین استرس کوتاه مدت را در پی دارد و نیز مزایای مدیریت استرس ماندگار را نیز به همراه می آورد. اشکال مختلفی از مدیتیشن برای امتحان کردن وجود دارد – هر یک منحصر به فرد است و جذابیت خود را دارد.

یوگا را تمرین کنید:

یوگا از تمرینات تنفسی، مدیتیشن و ورزش سبکی استفاده می کند. یک جلسه یوگا، کاهش اولیه استرس را به همراه می آورد و ادامه کار انعطاف پذیری بیشتری برای استرس دارد.

50 روش فوری برای رهایی از استرس شدید

PMR بیاموزید:

استراحت ماهیچه پیشرونده، یا PMR تکنیکی است که به شما این امکان را می دهد تا تمام ماهیچه های بدن خود را آرام کنید، گروه به گروه. جلسات ابتدایی چند دقیقه طول می کشند و به شما اجازه می دهد تا زمانی که این کار را انجام دهید و احساس راحتی داشته باشید. با تمرین می توانید به آرامش کامل بدن در عرض چند ثانیه دست یابید.

تنفس:

تمرینات تنفسی راحت تر و ساده هستند و می توانند در هر زمانی و هر جایی مورد استفاده قرار گیرند و به سرعت کار می کنند.

بازی کنید:

لذت بردن از بازی های خوب با گروهی از دوستان می تواند ذهن شما را از عوامل استرس زا و فشارها دور کند و می تواند منجر به وضعیت آرام تری شود. این بازی ها می توانند به خوبی عمل کنند، زیرا مردم آن قدر از آن ها لذت می برند که به طور مرتب استفاده می کنند.

50 روش فوری برای رهایی از استرس شدید

رابطه جنسی:

در یک رابطه سالم، رابطه جنسی می تواند با استفاده از چندین جز مانند استرس – تنفس، لمس، ارتباط اجتماعی، و چند مورد دیگر – اندورفین و دیگر مواد شیمیایی مفید را با ارگاسم بالا ببرند.

در زندگی خود بیشتر بخندید:

عمل فیزیکی خندیدن، تنش را آزاد می کند و تغییرات فیزیولوژیکی مثبتی ایجاد می کند. پیدا کردن راه هایی برای خندیدن بیشتر در روز می تواند یک مسیر موثر برای تسکین استرس باشد.

موسیقی درمانی:

موسیقی می تواند فیزیولوژیک شما را به روش هایی تغییر دهد که به شما کمک می کنند استرس تان را کاهش دهید. برای تسکین استرس، یک مسیر لذت بخش را پیدا کنید. جلسات موسیقی درمانی رسمی می توانند به انواع مسائل مربوط به استرس کمک کنند.

50 روش فوری برای رهایی از استرس شدید

به بیوفیدبک نگاه کنید:

در حالی که بیوفیدبک به برخی تجهیزات ویژه نیاز دارد، اما این تکنیک کمک به استرس می تواند به شما این امکان را بدهد که آگاهی بیشتری از تغییرات فیزیولوژیکی که با استرس همراه هستند، داشته باشید. با استفاده از ذهن خود برای آرام کردن بدن، می توانید ذهن را به درجه بالاتری تبدیل کنید و یک حلقه بازخورد مثبت ایجاد کنید.

باغبانی کردن:

بیرون رفتن و لذت بردن از مناظر یکی از راه هایی است که باغبانی می تواند به تسکین استرس کمک کند.

پیاده روی:

ورزش کردن برای استرس فوق العاده است و می تواند در عرض چند دقیقه جواب دهد. پیاده روی به شما این امکان را می دهد که از تغییر مناظر لذت ببرید، و می تواند شما را به یک قالب ذهنی متفاوت تبدیل کند، و مزایای ورزش را نیز به ارمغان می آورد.

50 روش فوری برای رهایی از استرس شدید

تمرین مدیریت زمان:

اولویت بندی توانایی های مدیریت زمان به شما این امکان را می دهد که عوامل استرس زایی را که تجربه می کنید را به حداقل برسانید و مدیریت بهتری برای اجتناب از آنها پیدا کنید. زمانی که قادر به کامل کردن همه چیز خود هستید، بدون استرس یا فراموش کردن، در تمام زندگی تان احساس راحتی می کنید.

در صورت نیاز به موسیقی گوش دهید:

پیدا کردن یک درمانگر موسیقی تنها راه تسکین استرس نیست. ایجاد یک پلی لیست برای حالات مختلف می تواند به شما کمک کند. یک مخلوط خوش بین برای زمانی که به انرژی بیشتری نیاز دارید، تهیه کنید که می تواند به شما کمک کند استرس خود را رها کنید و حالتان بهتر شود.

رژیم غذایی متعادل داشته باشید:

یک رژیم غذایی ضعیف می تواند واکنش پذیری بیشتری را به سمت استرس به ارمغان بیاورد. رژیم غذایی سالم می تواند حال فیزیکی و عاطفی بهتری را به همراه داشته باشد. برخی غذاها و وعده های ساده را پیدا کنید تا به شما کمک کنند.

50 روش فوری برای رهایی از استرس شدید

مهارت های ارتباطی شجاعانه و جسورانه را یاد بگیرید:

روابط می تواند به شدت استرس زا باشند. دانستن این که چگونه روابط خود را از طریق ارتباط موثر حفظ کنید، یکی از بهترین سرمایه گذاری ها در زمان و انرژی برای رهایی از استرس است.

از آروماتراپی لذت ببرید:

آروماتراپی مزایای واقعی برای تسکین استرس دارد – می تواند به شما کمک کند انرژی داشته باشید، آرام تر، و یا شادتر شوید.

کاهش مصرف کافئین:

مصرف کافئین خیلی دیر در روز می تواند بر کیفیت خواب تاثیر و بر سطح استرس تاثیر بگذارد. مصرف بیش از حد کافیین باعث می شود که شما از نظر احساسی نسبت به استرس واکنش احساسی بیشتری داشته باشید.

50 روش فوری برای رهایی از استرس شدید

گریه نکنید:

داشتن یک پروژه پر استرس یا کار فشرده می تواند استرس را افزایش دهد. یاد بگیرید که چگونه با تعویق اندازی می توانید به خودتان یاد دهید کاری را که نیاز دارید انجام دهید، بدون این که استرس اضافی برای رسیدن به یک ضرب العجل اضافه شود.

گوش دادن به موسیقی و خانه تمیز کردن:

این جالب تر از آن است که به نظر می رسد. موسیقی می تواند روحیه شما را بالا ببرد و انرژی تان را تقویت کند، فعالیت فیزیکی تمیز کردن می تواند شما را با مزایای اضافی تامین کند، و شما با یک محیط آرام تر و آرام تر تنها خواهید ماند.

چای سبز بنوشید:

نشستن و نوشیدن یک لیوان چای سبز و برنامه ریزی برای روز پیش رو، یا فکر کردن به روز گذشته می تواند با یک استراحت خوب و کافی، به آرامش شما کمک کند. شما فواید سلامتی چای سبز را نیز تجربه خواهید کرد.

50 روش فوری برای رهایی از استرس شدید

ماهی های آکواریوم را تماشا کنید:

حتی اگر شما فقط یک ماهی را تماشا کنید که دور یک کاسه شنا می کند، می تواند کمک کند تا آرام شوید، روی چیزی غیر از عامل استرس زا خود تمرکز کنید، و برای چند دقیقه آرام بگیرید.

با یک دوست راه بروید:

حمایت اجتماعی یکی از موثرترین مسکن ها است. وقت صرف کردن برای پرورش روابط خود زمانی که استرس دارید، می تواند برای حال شما و دوستانتان خوب باشد.

خواندن همراه با موسیقی:

موسیقی توانایی رها کردن استرس را به چند روش دارد و با خواندن یک آهنگ می توانید یک تجربه همه جانبه داشته باشید. علاوه بر این، خواندن می تواند احساس خاصی از تسکین استرس را به همراه داشته باشد.

50 روش فوری برای رهایی از استرس شدید

اسپا خانگی:

تجربه آب گرم در منزل می تواند بسیار آرامش بخش باشد. داشتن یک حمام با کمی صداهای آرامش بخش می تواند باعث شود که شما احساس خوب و راحتی بکنید. استفاده از آروماتراپی نادرست و نامناسب می تواند استرس را افزایش دهد.

کاهش برخی از تعهدات:

داشتن یک زندگی کامل عالی است، اما وقتی خسته و درمانده هستید، احتمالاً از همه چیز کم تر لذت می برید. گاهی اوقات کم کردن برخی از تعهدات یا حداقل فعالیت های لازم می تواند برای سطوح استرس شما شگفتی ایجاد کند.

انجام مدیتیشن برای 5 دقیقه:

یکی از دلایلی که برخی افراد مدیتیشن انجام نمی دهند، این است که آن ها برای یک جلسه روزانه 20 دقیقه ای وقت ندارند. تقریباً همه ما می توانیم در پنج دقیقه مراقبه کنیم، مهم نیست که چقدر سرمان شلوغ است، باید این کار را انجام دهیم.

50 روش فوری برای رهایی از استرس شدید

با سگ خود راه بروید:

بیرون رفتن زیر نور خورشید (یا باران، یا هرچه که هست) به همراه سگتان می تواند باعث ورزش شما شود و همچنین زمان برقراری اتصالی را که شایسته آن هستید به شما بدهد و می توانید استرس خود را در این فرآیند کاهش دهید.

تمرین های تنفسی:

این مسکن عالی است، زیرا شما می توانید از آن ها در هر جایی و هم محل کارتان استفاده کنید.

خوردن شکلات:

مقادیر زیاد شکلات می تواند باعث ناراحتی و پشیمانی شود. اما مقادیر کمی از چیزهای خوب می تواند طعم فوق العاده ای به شما بدهد، پس این کار را انجام دهید. مخصوصا شکلات تیره و تلخ که مزایای زیادی را به همراه دارد!

50 روش فوری برای رهایی از استرس شدید

تلاش برای خوش بین شدن:

خوش بین ها تمایل دارند زندگی شادتر و سالم تر را داشته باشند، که احتمالاً به این معنی است که آن ها هم استرس کمتری دارند. خوشبختانه، شما می توانید تمایل خود نسبت به خوش بینی و توجه به چیزهای خوب در زندگی را بیشتر کنید.

یک تصویر بکشید:

لذت بردن از خلاقیت می تواند یک روش عالی برای تسکین استرس باشد و این کار فقط یک فعالیت برای هنرمندان نیست. ثابت شده است که نقاشی و رنگ کردن می تواند به طور موثر استرس را تسکین دهد، بنابراین یک مداد و کاغذ را بردارید و همین حالا این کار را شروع کنید.

50 روش فوری برای رهایی از استرس شدید

تمرکز بر روی مدیتیشن:

مدیتیشن می تواند به روش های زیادی انجام شود، و یکی از موارد مورد علاقه من تمرکز بر روی یک موضوع یا تفکر است. یاد بگیرید چطور این کار را انجام دهید و با موضوعات تمرکز مختلف تمرین کنید. در بخش قبلی سلامت روان نمناک گفتیم که ممکن است این نوع مدیتیشن را ساده تر از آن چیزی که انتظار دارید، پیدا کنید.

استفاده از الگوی تناسب اندام برای تسکین استرس:

از وسایل و ورزش هایی که برای تناسب اندام هستند استفاده کنید، آنها می توانند استرس شما را منحفر و تسکین بدهند.

یک تعطیلات کوچک را در نظر بگیرید:

بسیاری از روزهای تعطیل توسط افرادی که فکر می کنند زمان یا پول برای سفر بزرگ تر دارند، استفاده نمی شوند. خوشبختانه، تعطیلات کوتاه می تواند لذت بخش و خوب باشد! یاد بگیرید که چطور می توانید آنها را ایجاد کنید.

50 روش فوری برای رهایی از استرس شدید

موسیقی بگذارید و یک چیز شگفت انگیز بپزید:

بله، موسیقی برای استرس بسیار مفید است و من باید دوباره آن را بیان کنم. همراه با رایحه های خوش و احساس رضایت بخش، موسیقی می تواند دوباره استرس شما را کمتر کند.

دعا کنید:

بسیاری از مردم برای تسکین استرس به معنویات روی می آورند و مطالعات نشان می دهند که این کار جواب می دهد. دعا می تواند به طور فیزیکی استراحت فیزیکی و نیز احساسی آرامش بخش و روحی را ایجاد کند. دفعه بعد که احساس استرس داشتید، قدرت دعا را فراموش نکنید.

سپاسگزاری:

شمردن نعمت هایتان بیشتر از آن است که شما بتوانید حتی آنها را به یاد بیاورید تا از همه آنها سپاسگزار باشید، این را به یک طرز فکر تبدیل کنید که بیشتر اوقات از چیزهایی که دارید، سپاسگذار باشید و عوامل استرس زا را در مقابل نعمت هایتان کوچک تر ببینید.

50 روش فوری برای رهایی از استرس شدید

خود را با انرژی مثبت احاطه کنید:

اطراف تان را با افراد حامی و یک محیط آرامش بخش احاطه کنید تا خود را از استرس دور کنید و به آرامش درونی نزدیک تر شوید.

یاد بگیرید که در زمان به تقاضاهایتان نه بگویید:

تعیین مرزها و رد کردن خودتان می تواند ساده تر از انجام آن باشد، اما کل یک عامل استرس زا را حذف کنید که باید در غیر این صورت مدیریت شود. اگر این کار را انجام ندهید، این مقاله می تواند به شما کمک کند.

چرت بزنید:

محرومیت از خواب می تواند برای ما را استرس زا باشد. خوشبختانه، چرت زدن می تواند به نیازهای خواب کلیتان کمک کند و می تواند به شما کمک کند تا استرس کمتری داشته باشید.

50 روش فوری برای رهایی از استرس شدید

نکات مربوط به استرس و توصیه های بهداشت روانی را دریافت کنید:

داشتن دسترسی به یک جریان ثابت از استراتژی های عملی می تواند مدیریت استرس را در خط مقدم ذهن نگه دارد، بنابراین حتی اگر شما آماده نباشید هم باید برای تسکین استرس خود استراتژی های مقابله جدیدی را امتحان کنید.

یک عادت جدید برای کاهش استرس پیدا کنید و به آن بچسبید:

گاهی اوقات پیدا کردن یک راه جدید برای تسکین استرس و گنجاندن آن در برنامه روتین می تواند روشی را که شما در مورد زندگی خود احساس می کنید و نحوه مدیریت استرس را تغییر دهد. فقط به این فکر کنید که برخی از اینها را امتحان کنید – برخی از آن ها را امروز تمرین کنید! (و دوباره فردا)

استرس خود را در کار کاهش دهید:

انواع خاصی از استرس شغلی می تواند باعث شود که شما از رفتن به محل کار وحشت داشته باشید. به خودتان با این کار کمک کنید.

50 روش فوری برای رهایی از استرس شدید

پخش موسیقی در طول رفت و آمدتان:

موسیقی دارای مزایایی برای کاهش استرس و سلامتی دارد. هم این روش و هم راه های دیگری را برای استفاده از موسیقی به عنوان مسکن روزمره پیدا کنید.

یک روز آرام داشته باشید:

اگر پول یا زمان برای تعطیلات ندارید، داشتن یک روز آرام راه خوبی برای استراحت است.

ماساژ:

ماساژ می تواند راهی خوب برای تسکین تنش موجود در بدن شما باشد و ماساژ دادن خودتان یک راه ارزان است که می توانید همه جا این کار را انجام دهید.

50 روش فوری برای رهایی از استرس شدید

کودک درونتان را بیرون بیاورید:

با اینکه ما در این روزها خیلی شلوغ هستیم، اما می توانیم کمی وقت صرف کنیم تا کارهایی انجام دهیم. همه ما به طور غریزی این را از بچگی می دانستیم، اما الان که آنقدر گرفتار شدیم اجازه نمی دهیم کودک درونمان بیرون بیاید. بیشتر در مورد این و دیگر مسکن ها از دوران کودکی بخوانید.

زندگی ایده آل خود را تجسم کنید:

تصویرسازی هدایت شده, هیپنوتیزم و تصویرسازی می توانند به شما در تجسم کردن جایی که می خواهید باشید مهم باشند.

با دوستان خود بخندید:

خنده دارای مدیریت استرس و حتی فواید سلامتی است. در مورد فواید تسکین دهنده استرس و پیدا کردن راه هایی برای کار کردن با تسکین دهنده هایی برای استرس های بزرگ در روز خود یاد بگیرید.

50 روش فوری برای رهایی از استرس شدید

در شب در خانه تان به اسپا بروید:

صرف زمان برای خودتان و رسیدن به خود نقش مهمی ایفا می کند اما اغلب فراموش می شود که این کار یک عامل تسکین دهنده برای استرس است. یک راه ارزان برای انجام این کار، گذراندن یک شب در آب داغ در خانه تان است.

اخبار نبینید:

اخبار مهم است, اما آنچه در اخبار می شنویم می تواند بسیار پر استرس باشد. یک روز از هیچ منبعی هیچ اخباری نبینید. اگر چیزی واقعاً مهم است, شما درباره آن خواهید شنید, مهم آرامش است که می تواند برای سطوح استرس شما خوب باشد.

کتاب بخوانید:

گم شدن در یک کتاب خوب می تواند راه خوبی برای رهایی از استرس باشد.

50 روش فوری برای رهایی از استرس شدید

عزیزان خود را در آغوش بگیرید:

یادتان می آید وقتی کوچک بودید مامان یا بابا همه چیز را درست می کردند؟ بغل کردن و دیگر اشکال حمایت اجتماعی هنوز می تواند تفاوت بزرگی را در شما ایجاد کند.

یک روز پیژامه بپوشید:

یک روز کامل را در خانواده خود بمانید. آرام باشید, راحت باشید و هر کاری که می خواهید انجام دهید. مثل یک تعطیلات کوچک و اینکه حتی مجبور نیستید خانه را ترک کنید!

خیال بافی کنید:

به ذهن خود وقفه ای بدهید و بگذارید تا مدتی سرگردان شود. عمداً. تصور کنید که در حال شنا در یک استخر شکلاتی هستید یا روی ماه شناورید یا برنده جایزه نوبل شدید و به دیزنی لند می روید. در این زمان استرس کمتری خواهید داشت!

50 روش فوری برای رهایی از استرس شدید

یک عادت خود گفتاری مثبت را ایجاد کنید:

ما اغلب نمی دانیم که افکار ما در جهان چقدر تاثیر می گذارد, اما تاثیر خودگویی مهم و فراگیر است. ایجاد یک سبک مثبت از خودگویی می تواند یک تغییر جزئی باشد که تاثیر عمده ای دارد.

موسیقی کلاسیک:

موسیقی می تواند سیستم شما را آهسته کند و به هضم کمک کند.

حرکت کنید:

ورزش کردن راه خوبی برای مراقبت از خود و سلامتی است.

50 روش فوری برای رهایی از استرس شدید

توقف خود خرابکاری:

بدترین دشمنت خودت هستی؟ اگر شما ” سعادت و حس آرامش خود را تخریب کنید, اکنون زمان توقفش است.

خلق آثار هنری:

لمس کردک جنبه خلاقانه شما ممکن است در دوران کودکی برایتان آسان باشد, اما هر زمان دیگری که به سمتش بروید هم خیلی دیر نیست که دوباره آن را انتخاب کنید!

پرورش ذهن آگاهی:

نگرانی در مورد آینده و یا بد بودن گذشته می تواند واقعاً شما را فقط ناراحت کند. هنر بودن در حال حاضر را تمرین کنید, یا یک تکنیک مراقبه آسان دیگری را یاد بگیرید. با این عمل, باید متوجه شوید که انرژی بیشتری برای اختصاص دادن به چه چیزی که می خواهید را خواهید داشت.

50 روش فوری برای رهایی از استرس شدید

فشار و استرس زندگی خود را با دیگران مقایسه کنید:

چه تنش هایی برای شما وجود دارد؟ منظم ورزش می کنید؟ این نظرسنجی های استرسی یک روش جالب برای فهمیدن این است که دیگران چگونه زندگی می کنند و استرس چه نقشی در آن ایفا می کنند.

یک مهمانی کوچک راه بیندازید:

حمایت اجتماعی برای استرس فرد شگفتی می کند و هر نوع دوستی مهم است. یک گروه کوچک را جمع کنید و مهم ترین دوستان را دعوت کنید و نقشه ای که در زندگی تان ایفا می کنند را جشن بگیرید. شما پیوندهای اجتماعی خود را تقویت خواهید کرد و استرس خود را کاهش خواهید داد.

50 روش فوری برای رهایی از استرس شدید

توصیه متخصصان و پزشکان برای رهایی از استرس و داشتن آرامش در طول روز

آن ها همچنین راه های زیادی برای رهایی از استرس و در آینده دارند.توصیه هایی از متخصصان و پزشکان در رابطه با داشتن آرامش و رهایی از استرس در طول فعالیت های روزانه و زندگی:

1- روانشناس و پزشک خود باشید

به این صورت که هر روز 5 دقیقه در گوشه ای هر زمان که خودتان مناسب می دانید و خود را آرام کنید با یادآوری و گفتن نکات مثبت مربوط به خودتان فقط در رابطه با خودتان.

2-به راحت ترین نحو ممکن بنشینید

راحت بنشینید و چشمانتان را بسته نفسی عمیق بکشید و تلاش در پاکسازی ذهنتان از افکار مشوش و اضافه کنید.

50 روش فوری برای رهایی از استرس شدید

3-از تکنولوژی دور شوید

تمام لوازم و وسیله هایی که مربوط به تکنولوژی هستند را از خود دور کرده و آنها را خاموش کنید چرا که این لوازم شما را به فکر این می اندازد که کسی نیاز به حضور شما و یا … دارد و مانع از آرامش درونی می شود.

4-ذهنتان را پاک کنید

اگر پاکسازی ذهنتان مشکل است تمرکز بر چیز دیگر مثبتی همچون تنفس خود کنید.

5-در لحظه زندگی کنید

لحظه ها را در لحظه سپری کنید و به همین الان و لذت تقویت ذهن و گسترش ظرفیت مغزتان فکر کنید. تمام راونشناسان دنیا به این رسیده اند کنترل و پایین آوردن فشار خون در طول روز چیزی است که باعث خلاقیت و به دنبال آن موفقیت خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا