چهره هافرهنگ و هنر

۶ بازیگر زن ایرانی که 180 درجه تغییر چهره دادن

این روزها عمل‌های زیبایی بسیار رایج‌تر از سال‌های پیش شده‌اند. حالا دیگر برخی از تزریقات ژل، چربی و… به عنوان روتینی استفاده می‌کنند که بدون آنها چهره‌شان برای خودشان قابل‌پذیرش نیست.

بهتا مگ: این روزها عمل‌های زیبایی بسیار رایج‌تر از سال‌های پیش شده‌اند. حالا دیگر برخی از تزریقات ژل، چربی و… به عنوان روتینی استفاده می‌کنند که بدون آنها چهره‌شان برای خودشان قابل‌پذیرش نیست. عمل‌های زیبایی هرگز نامطلوب و نامناسب نبوده و نیست اما افراط در استفاده از راه‌کارهای آن ایده بدی است که اصالت چهره افراد را از بین می‌برد و بعضا باعث مصنوعی‌شدن صورت و اجزایش می‌شود. در میان هنرپیشه‌های زن هم کم نیستند کسانی که با سپردن خود به این دست از اقدامات و عمل‌های زیبایی از چهره قبلی‌شان فرسنگ‌ها فاصله گرفته‌اند. در این مقاله، نگاهی خواهیم داشت به چهره این هنرپیشه‌های زن. با ما همراه هستید؟

۶ بازیگر زن ایرانی که 180 درجه تغییر چهره دادن

بهاره رهنما

۶ بازیگر زن ایرانی که 180 درجه تغییر چهره دادن

رهنما بازیگری جنجالی و شهرت‌طلب است. باوجود اینکه از سال‌های اوج فعالیتش می‌گذرد اما همچنان هرچند وقت، شاهد حاشیه‌ای تازه درباره او و زندگی خصوصی‌اش هستیم. بهاره از بازیگرانی است که با تزریق چربی و اقدامات زیبایی کم‌تهاجمی، تغییر چهره بسیار شدیدی داشته است. این موضوع باعث شده که بار دیگر این بازیگر پرسروصدا به صدر اخبار برگردد. بسیاری از افرادی که مشهورند و موردتوجه، مدام درگیر ظاهرشان هستند و به نظر می‌رسد که نمی‌خواهند آنچه بخش عمده‌ای از شهرتشان را مدیونش هستند (ظاهر و چهره‌شان) زود از دست بدهند. رعایت روتین‌های پوستی و مراقبت‌های مختلف از آن بسیار مطلوب است اما اینکه چهره از این رو به آن رو شود، چه؟ نظرتان چیست؟

شهره سلطانی

۶ بازیگر زن ایرانی که 180 درجه تغییر چهره دادن

سلطانی از بازیگران قدیمی سینما و تلویزیون است که با ورود به میانسالی کمتر نقش‌آفرینی می‌کند. علاوه بر رخوتی که به جان دنیای تصویر در ایران افتاده است، بازیگران زن در سنین میانسالی کم‌کارتر هم می‌شوند. این موضوع فقط مخصوص ایران نیست و تقریبا تبعیضی است که در کل دنیا بر زندگی زنان هنرمند جاری می‌شود. واقعیت این است که دنیای تبلیغات که در پشت صحنه سینما حضوری پررنگ دارد، آنچنان به تصویرکشیدن داستان‌های واقعی، شخصیت‌های مختلف و فیلم‌های فاخر علاقه ندارد. از همین رو است که زوال بازیگران زن خیلی سریع‌تر از آنچه که باید رخ می‌دهد و با گذر از اوج جوانی دیگر نقش‌های اندکی برایشان موجود است. سلطانی اما دوباره نگاه‌ها را به خود جلب کرده است؛ نه به واسطه بازی در فیلم‌ها و سریال‌ها بلکه به‌خاطر اقدامات زیبایی که انجام داده و چهره‌اش را دگرگون کرده است. به نظر می‌رسد که تغییرات صورت شهره سلطانی بسیار مطلوب و زیبا بوده و باعث شده که شاداب‌تر از همیشه به نظر برسد.

الهام حمیدی

۶ بازیگر زن ایرانی که 180 درجه تغییر چهره دادن

حمیدی صاحب یکی از معصوم‌ترین چهره‌های سینما و تلویزیون ایران بود. او که با ایفای نقش دخترانی محجوب و همسو با عرف جامعه در آثار تلویزیونی به شهرت رسید، چندسالی است که در هیچ فیلمی دیده نمی‌شود. او هم به صف بازیگرانی پیوسته که از جراحی‌های زیبایی استقبال می‌کنند و چهره‌اش در طول این سال‌ها بسیار عوض شده است. هرچند که حمیدی از زنان زیبای دنیای تصویر است اما دیگر معصومیت صورتش در گذشته را در ظاهر او نمی‌بینیم. تغییرات چهره او خوب یا بد باعث شده که شباهت زیادی با سال‌های جوانی‌اش نداشته باشد. نظرتان درباره این سبک از عمل‌ها چیست؟ کسانی که زیبایی طبیعی دارند به تزریق ژل، چربی و بوتاکس نیازمندند؟ در واقع، برای از بین‌بردن رد زمان و مقابله با پیری باید چهره و صورتشان را به دست تغییرات بسپارند یا نه؟

مرجانه گلچین

۶ بازیگر زن ایرانی که 180 درجه تغییر چهره دادن

گلچین از آن بازیگران غریزی است که با بهره‌مندی از استعدادهای هنری ذاتی مختلف از عهده پیش‌برد امور گوناگون برمی‌آید. برای مثال، همین چند سال پیش بود که برای نخستین‌بار با ایفای نقش طنزی در سریال «بزنگاه» دوباره به صحنه بازگشت و نشان داد که علاوه بر نقش‌های درامی که در سال‌های دهه شصت با آنها پرکار بود در طنز هم توانمند است. گلچین صدای خوبی دارد و سابقه‌اش در تئاتر هم قابل‌توجه است. او هم این روزها تغییرات چهره زیادی را پشت سر گذاشته است. به نظر می‌رسد که رواج عمل‌های زیبایی و تغییرات چهره با تزریقات مختلف دامان زنان و مردان زیادی از این سرزمین را گرفته است. گلچین از آن دست افرادی است که این تغییرات به‌شدت چهره‌اش را عوض کرده‌اند. البته حضور او در تبلیغات یک آرایشگاه هم به این تغییرات دامن زده است. در واقع، پشت آن همه آرایش سنگین و گریم، امکان قضاوت درباره تغییرات ناشی از اقدامات زیبایی و تزریق‌ها کمی دشوار است. در هر حال، خروجی تغییرات مرجانه گلچین نمره خوبی می‌گیرد چون ظاهرش را بهتر از قبل کرده‌ است.

نفیسه روشن

۶ بازیگر زن ایرانی که 180 درجه تغییر چهره دادن

برخی از هنرپیشه‌ها پیش از آنکه به‌واسطه هنر و نقش‌آفرینی‌هایشان معروف شوند، به‌واسطه داستان‌ها و حواشی زندگی‌شان بر سر زبان‌ها می‌افتند. سال‌ها از حضور نفیسه روشن در اثری قابل‌اعتنا هم می‌گذرد اما همچنان درمیان اخبار زرد، ردپایی از او می‌بینیم. این حضور قوی در دنیای حاشیه و جنجال را هم مدیون فضای مجازی است که بستری برای شکل‌گیری اخبار نه‌چندان مهم هم به‌شمار می‌رود. روشن در این سال‌ها تغییرات چهره زیادی داشته است. تقریبا اثری از سادگی پیشین چهره‌اش وجود ندارد و هرچند خوش‌قیافه است اما دیگر شبیه گذشته‌هایش نیست.

فلور نظری

۶ بازیگر زن ایرانی که 180 درجه تغییر چهره دادن

فلور نظری هم از آن دست هنرپیشه‌هایی است که با ایفای چند نقش مشهور از جمله حضور در سریال «خانه‌به‌دوش» در ذهن مخاطبان ماندگار شد. او هم که از کم‌کارهای سال‌های اخیر است، تغییرات چهره زیادی را تجربه کرده است. چهره نظری هیچ شباهتی به گذشته‌اش حتی در دو سه سال قبل ندارد و به نظر می‌رسد که اتفاقات و عمل‌های مختلفی را تجربه کرده است.

در آخر

صحبت درباره عمل‌های زیبایی و تزریق مواد مختلف با هدف جوانسازی و زیباترشدن پوست و چهره کار ساده‌ای نیست. این پیشرفت‌های علمی می‌توانند برای بسیاری از افراد با ایجاد تغییراتی حیاتی موثر باشند. این در حالی است که رواجشان درمیان افراد یک جامعه باعث می‌شود که در موارد غیرضروری هم از آنها استقبال شود. پذیرش چهره خود و تلاش برای سالم‌زیستن با انتخاب سبک زندگی مناسب ارزشمند است و شاید نیاز به این دست از عمل‌ها و تزریقات را برای شاداب و جوانسازی کم کند و حتی از بین ببرد. به نظر می‌رسد که رواج بیش از حد تزریق فیلر، چربی و …، ایده چندان خوبی نیست و روی ظاهر و افکار افراد در یک جامعه اثرگذاری منفی دارد. به نظرتان، کدام‌یک از این هنرپیشه‌ها بیشتر تغییر کرده است؟ کدام‌یک در راستای مثبت تغییر کرده و کدام در راستای منفی؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا