بیوگرافیبیوگرافی ورزشکاران

بیوگرافی علیرضا استکی مربی بوکس

علیرضا استکی بوکسور و مربی بوکس می باشد. وی متولد ۳۰ شهریور ۱۳۵۴ در اصفهان بوده و هم اکنون به عنوان مربی بوکس و بدنسازی چهره های معروف ایرانی مشغول فعالیت است. علیرضا استکی از بوکس به سمت مربیگری رفته و سال ها سرمربی تیم ملی بوکس ایران بوده است. وی مربی امیر علی اکبری بوده و افتخارات زیادی را برای کشورمان به دست اورده است. ادامه بیوگرافی علیرضا استکی و همسرش و فرزندان با عکس و زندگی شخصی و ورزشی وی در این مقاله از مجله بهتا مگ میخوانید:

بیوگرافی علیرضا استکی بوکسور

علیرضا استکی در ۳۰ شهریور ۱۳۵۴ ‏در اصفهان به دنیا آمده و و هم اکنون به عنوان مربی بوکس و بدنسازی چهره های معروف ایرانی مشغول فعالیت است. علیرضا استکی از بوکس به سمت مربیگری رفته و سال ها سرمربی تیم ملی بوکس ایران بوده است. وی از قهرمانان و مربیان رشته بوکس و بدنسازی است که افتخارات زیادی را برای کشورمان به دست اورده است.

بیوگرافی علیرضا استکی مربی بوکس

فارغ التحصیل رشته مدیریت راه بردی تربیت بدنی در مقطه فوق لیسانس است و از بوکسورها و بدنسازان حرفه ای در ایران محسوب میشود.

سوابق علیرضا استکی

علیرضا استکی از قهرمانان و مربیان رشته بوکس و بدنسازی است. از نوجوانی وارد حرفه بدنسازی و سپس وارد رشته بوکس شد.

از سال ۱۳۷۲ به طور حرفه ای بوکس را شروع کرد. یک سال بعد توانست با پشتکار و تلاش شبانه روزی عنوان مقام سومی کشور در مسابقات قهرمانی کشور در دامغان را از آن خود کند.

آقای استکی در طول فعالیت های ورزشی خود در رشته یوکس توانست ۲ مدال طلا و ۴ مدال نقره و ۱ مدال برنز را در مسابقات بین اللملی و داخلی کسب کند. او دارنده مدال نقره آسیا از کشور مالزی سال ۱۳۸۱ می باشد.

بیوگرافی علیرضا استکی مربی بوکس

استکی ۱۴ سال سرمربی تیم ملی بوکس ایران را بر عهده داشت و ۷ سال نیز مربی بدنسازی تیم ملی برزگسالان ایران بود. علاوه بر سوابق ذکر شده، ۸ سال عضو کمیته فنی فدراسیون بوکس نیز بوده است.

سوابق در تیم ملی بوکس ایران

در سال ۱۳۷۷ وارد تیم ملی بوکس ایران شد و تا ۱۳۸۴ به عنوان ملی پوش کشورمان افتخارات و مدال هاب رنگارنگی را به دست آورد.

بیوگرافی علیرضا استکی مربی بوکس

مربیگری

علیرضا استکی بعد از خداحافظی از بوکس به مربیگری روی آورد و بخشی از دوره‌های مربیگری خود را در قزاقستان گذرانده‌است. او مربی امیر علی اکبری قهرمان سابق کشتی بوده و او را برای مسابقات مبارزات ترکیبی(MMA) آماده کرده‌است.

همچنین علیرضا استکی سابقۀ مربیگری احسان روزبهانی کاپیتان تیم ملی بوکس ایران را داشته است.

او دارای مدرک حرفه ای مربیگیری بدنسازی از کمیته ملی المپیک و مربیگری حرفه ای در رشته بوکس از انگلستان می باشد.

بیوگرافی علیرضا استکی مربی بوکس

همسر علیرضا استکی کیست + فرزندان

علیرضا استکی سال ها پیش با پریسا بهزادی ملی پوش دو و میدانی ازدواج کرده و یک فرزند پسر به نام سام دارد.

ماجرای آشنایی و ازدواج

علیرضا استکی مربی تیم ملی بوکس و پریسا بهزادی نایب رئیس فدراسیون دومیدانی است.

علیرضا استکی در مورد زندگی مشترک ورزشی اش اظهار کرد: آشنایی من و همسرم خانم بهزادی قهرمان دومیدانی به پانزده سال پیش در مجموعه ورزشی آزادی برمی گردد.

بیوگرافی علیرضا استکی مربی بوکس

علیرضا استکی سرمربی تیم ملی بوکس ایران تا برکناری

علیرضا استکی ۱۴ سال سرمربی تیم ملی بوکس ایران بود. در زمان مربیگری استکی در تیم ملی بوکس، ایران اولین بار پس از ۸۶ سال طلسم عدم کسب مدال در مسابقات جهانی را شکسته و توسط دانیال شه‌بخش به نخستین مدال برنز جهان دست پیدا کند. او در سال ۱۴۰۱ از سمت خود برکنار شد.

استکی درباه برکناری خود از این سمت گفت: ابتدا می‌خواهم به حسین نهرودی تبریک بگویم و امیدوارم نتایج آینده بوکس خیلی بهتر از چند سال گذشته که ما بودیم باشد. صحبت خاصی نیست و از این به بعد هم همچنان در کنار بوکس ایران هستم.

بیوگرافی علیرضا استکی مربی بوکس

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا