اخبارچهره هافرهنگ و هنر

علت قتل و کشته شدن حورا سادات یوتیوبر افغانستانی چه بود؟

حورا سادات یوتیوبر افغانستانی دوشنبه، ۳۰ مرداد توسط افراد ناشناس به قتل رسیده و کشته شد. او بر اثر مرگ مرموز و مسمومیت با غذای آلوده به مرگ موش به قتل رسیده است. طالبان خبر به قتل رسیدن حورا سادات را تایید کرده و گفت: تحقیقات درباره قتل او در دست بررسی قرار دارد و یک زن و یک مرد را دستگیر کرده ایم و تحت بازجویی هستند.

علت قتل و کشته شدن حورا سادات یوتیوبر افغانستانی چه بود؟

واقعیت های قتل حورا سادات یوتیوبر افغان

عکسی از آخرین لحظات زندگی حُورا سادات یوتیوبر افغان توسط کاربری منتشر شده و در کنار ان نیز عکسی از مزار و قبر این دختر جوان در شبکه های اجتماعی در حال انتشار است. برخی کاربران می گویند که این دختر جوان توسط نیروهای تندرو به قتل رسیده، اما پلیس یک زن و یک مرد را در رابطه با مرگ مشکوک حوارا سادات دستگیر کرده است.

برخی از یوتیوبرهای افغانستان یا شنیدن خبر مرگ هورا سادات، از مسئولان خواسته‌اند که عاملان قتل او را پیدا و مجازات کنند.

قتل حورا سادات یوتیوبر افغانستان

ُحورا سادات یوتیوبر معروف اهل کابل بود که چند روز پیش توسط افراد ناشناس به قتل رسید. او بر اثر مرگ مرموز به قتل رسیده است. این خبر در خبرگزاری های محلی افغانستان منتشر شده و طالبان نیز آن را تایید کردند.

بر اساس خبرهای رسانه ها حورا سادات، یوتیوبر جوان افغان سه روز قبل در ناحیه هجدهم شهر کابل به قتل رسید. مرگ این دختر یوتیوبر مرموز بوده و شواهد حکایت از قتل وی دارد.

علت قتل و کشته شدن حورا سادات یوتیوبر افغانستانی چه بود؟

ماجرای مسمومیت

برخی می گویند هوورا توسط غذای مسموم به قتل رسیده است. او در یک مهمانی بوده و مسموم شده است. جسد وی ۳ روز بعد کشف شده است.

بازداشت عوامل قتل

خالد زدران، سخنگوی نیروی امنیت طالبان در کابل امروز با نشر توییتی گفته است که عوامل قتل خانم هورا سادات که دو نفر بودند بازداشت و دستگیری شدند

به گزارش بی بی سی، خالد زدران، سخنگوی پلیس طالبان در کابل اعلام کرد که نیروهای آن‌ها دو نفر از جمله یک زن را به ظن قتل او دستگیر کرده‌اند.

 علت قتل و کشته شدن حورا سادات یوتیوبر افغانستانی چه بود؟

حورا سادات یوتیوبر افغانستان کیست

به گزارش اسپوتنیک، خالد زدران، ‏سخنگوی فرماندهی امنیه طالبان در کابل قتل حورا سادات را تأیید کرده است.
خالد زدران در صفحه‌ی “ایکس‌‌اش”‌ نوشته است که حورا سادات سه روز پیش در حوزه هژدهم شهر کابل به قتل رسیده است و دو تن به‌ شمول یک زن در پیوند به قتل او بازداشت شده‌اند.
قابل یادآوری است پس از بازگشت طالبان به قدرت، شماری از خبرنگارانی که کار شان را از دست دادند به راه‌ اندازی کانال‌های یوتیوب روی آوردند.
حورا سادات نیز از آن جمله بود که با افراد مختلف در کابل و شهرهای دیگر مصاحبه می‌کرد و آنها را روی صفحه یوتیوب خود منتشر می‌کرد.

خالد زدران در پستی روی ایکس (توییتر سابق) نوشته است: «در کمال تاسف سه روز پیش به‌نام حورا سادات یک دخترخانم یوتیوبر در حوزه ۱۸ کابل به قتل رسیده‌است. پلیس در مرحله نخست بررسی به اتهام این قضیه به شمول یک زن دو تن دیگر را دست‌گیر کرده‌است و بازجویی ادامه دارد. جزئیات بیش‌تر بعداً شریک می‌شود.»

برخی از یوتیوبرها در افغانستان پس از تایید خبر مرگ حورا سادات، با انتشار ویدیوهایی ابراز تسلیت و تاسف کرده‌اند و از مسئولان خواسته‌اند که عاملان قتل او را پیدا و مجازات کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا