دانستنی های سفرگردشگری

بهترین راهکار برای قویتر کردن پرونده برای اخذ ویزای کانادا

برای اخذ ویزای توریستی کانادا مهم‌ترین شرط بعد از داشتن مدارک کامل و معتبر، اثبات وابستگی خانوادگی، شغلی و مالی به کشور‌تان است. وابستگی‌ها به افسر سفارت این اطمینان را می‌دهد که شما دلایل بسیاری برای بازگشت به کشور‌تان دارید و حتماً پس از پایان‌یافتن اعتبار ویزا به ایران باز می‌گردید.

اصلی‌ترین دلایل ریجکت ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی برای اقامت‌های کوتاه‌مدت در کانادا می‌‌باشد. به دلیل افزایش روزافزون درخواست‌های پناهندگی، ویزای کاری و تحصیل توسط افرادی که با ویزای توریستی به این کشور سفر می‌کنند؛ سفارت‌ کانادا فیلتر‌هایی را در نظر گرفته‌ است تا بتواند توریست‌های واقعی یا افرادی که از نظر مالی در سطح خوبی هستند را جذب این کشور کند. در اکثر مواقع پرونده‌هایی که توسط سفارت کانادا ریجکت می‌شوند در نامه رد درخواست این جمله نوشته می‌شود: هدف از سفر شما به کانادا بر اساس نوع ویزای درخواستی ثابت نشده است، هدف سفر شما با مدارک و دلایل موجود در پرونده مطابقت ندارد یا مدارک شرایط موجود در پرونده قصد شما از بازگشت به کشورتان را اثبات نمی‌کند!

را‌ه‌های اثبات وابستگی به کشورتان

با استفاده از نکات زیر می‌توانید افسر سفارت را از هر لحاظ قانع کنید که به کشور خود وابسته هستید، یک توریستی واقعی به‌حساب می‌آیید و از نظر مالی نیازی به ماندن در کانادا ندارید!

سابقه سفری قوی برای خود بسازید!

داشتن سابقه سفری مثبت و قوی راهی عالی برای نشان‌دادن این موضوع است که شما یک توریست واقعی هستید. توجه داشته باشید که درست است که تاریخچه تمامی سفر‌های شما به کشور‌های مختلف جزو تراول هیستوری به‌حساب می‌آید؛ ولی هر سابقه سفری ترول هیستوری قوی محسوب نمی‌شود! در واقع تنها سفر به چندین کشور خاص‌ در دنیا یا تعداد سفر‌های زیاد (۱۰ سفر بالا) در ۳ سال گذشته به کشور‌های مختلف می‌تواند برایتان سابقه سفری مفید ایجاد کند. برای مثال سفر به کشور‌هایی همچون ترکیه، دبی، آذربایجان، ارمنستان، تایلند؛ مالزی، قطر، عمان و… سابقه سفری محسوب می‌شوند؛ ولی این تراول هیستوریی ایجاد شده قوی نیست. از طرفی تراول هیستوریی قوی محسوب می‌شود که با سفر به کشور‌هایی همچون حوزه‌ شینگن، انگلستان، آمریکا، ژاپن، کره جنوبی، چین، استرالیاو… ایجاد شده باشد.

با پاسپورت سفید اقدام به اخذ ویزا نکنید!

درست است که سفر به کشور‌هایی نظیر دبی، ترکیه، سنگاپور، مالزی و… شاید تراول هیستوری قوی نباشد، ولی کمک می‌کند که پاسپورتتان بدون هیچ گونه سابقه سفری به سفارت ارائه نشود! سعی کنید ویزای کشور‌هایی مثل چین، ژاپن و کرده جنوبی و… را بگیرید. اخذ ویزای این کشور‌ها شرایط سختی ندارد ولی تراول هیستوری خوبی برایتان ایجاد می‌کنند! هیچ گاه با گذرنامه سفید درخواست ویزای کانادا ندهید و حداقل چند سفر کوتاه داشته باشید.

داشتن مدارک شغلی لازمه گرفتن ویزای کانادا!

افسران کنسولی سفارت کانادا به دنبال این هستند که از آمدن افراد با ویزای توریستی برای کار، تحصیل و… جلوگیری کنند. همین موضوع باعث شده که آنها به دنبال افرادی باشند که در کشور خودشان چندین سال سابقه بیمه و فعالیت حرفه‌ای و مفید شغلی داشته باشند. به همین دلیل افراد کم سن و سال و بدون‌سابقه شغلی و بیمه، نمی‌توانند وابستگی به کشور‌شان را به‌خوبی اثبات کنند. در نتیجه شانس اخذ ویزا برایشان به‌شدت کم می‌شود. ازاین‌رو قبل از اقدام برای اخذ ویزای توریستی کانادا اول به دنبال جمع‌آوری مدارک شغلی از قبیل، فیش حقوقی، سابقه بیمه، لیست بیمه رد شده (برای کارآفرینان)، گواهی اشتغال به کار، گواهی مرخصی از اداره یا شرکت مربوطه و… باشید.

اثبات وابستگی تحصیلی برای اخذ ویزای کانادا

دانشجویان و دانش آموزانی که قصد اخذ ویزای توریستی کانادا دارند می توانند با ارائه مدارک اشتغال به تحصیل، فیش واریزی شهریه دانشگاه، لیست انتخاب واحد و برنامه تحصیلی نیم سال پیش روی خود، وابستگی خود به ایران را نشان دهند.

ارائه مدارک ملکی برای اثبات وابستگی به ایران

ارائه اسناد ملکی راهی عالی برای نشان‌دادن وابستگی به ایران می‌تواند باشد. داشتن ملک نوعی وابستگی مالی به حساب می‌آید. به این دلیل که املاک از نظر مالی ارزشمند هستند و اکثر مردم حاضر نیستند چنین دارایی‌هایی را برای زندگی در کشور دیگری رها کنند. املاکی را به سفارت کانادا ارائه دهید که دارای متراژ و قیمت بالایی هستند و سند رسمی دارند. این نوع مدارک از اخذ ویزای مولتی کانادا بسیار موثر است! تا جایی که می‌توانید از ارائه املاک قولنامه‌ای پرهیز کنید زیرا قولنامه از نظر حقوقی الزام به انجام تعهد است و برای شما مالکیت به همراه نمی‌آورد.

یکی از مهم‌ترین دلایل بازگشت وابستگی عاطفی است!

اشتباه خیلی از افراد این است که فکر می‌کنند همسر برای آنها وابستگی عاطفی ایجاد می‌کند! درصورتی‌که از نظر افسر سفارت کانادا تنها فرزند، پدر و مادر و ازدواج بالای ۱۰ سال وابستگی ایجاد می‌کند! به این دلیل که ازدواجی که مدن زیادی از آن نگذشته است از نظر روان‌شناسی برای اکثر افراد آن‌قدر اهمیت ندارد که بخواهند به کشور‌شان بازگردند! شاید مسافر بتواند دوباره ازدواج کند، ولی درهرصورت فرزندان و پدر و مادرش‌ جایگزینی ندارند. البته افرادی که متأهل نیستند و فرزندی هم ندارند، می‌توانند با ارائه مدارک و توضیحات برای افسر سفارت مشخص کنند که باید از خواهر، برادر و یکی از اقوام نزدیک خود به دلیل بیماری یا ناتوانی جسمی مراقبت کنند که این موضوع نیز می‌تواند با ارائه مدارک پزشکی و توضیحات در کاور لتر منتقل شود.

اثبات وابستگی مالی به وسیله ایجاد کسب و کار

داشتن کسب و کار یکی از بهترین راه‌ها برای متقاعدکردن افسر سفارت کانادا برای بازگشت به کشور‌تان است. به این دلیل که برای به وجود آمدن یک کسب‌وکار وقت و پول زیادی هزینه شده است و اکثر مردم  کسب‌وکاری که برایش آن‌قدر زحمت کشیده‌اند را برای زندگی در کانادا رها نمی‌کنند. از طرفی ایجاد کسب کار نشان دهنده جایگاه اجتماعی بالای شما در ایران است که نشان دهنده ریشه داشتن زندگی است که در کشورتان تشکیل داد‌ه‌اید.

با ارائه مدارک زیر به همراه درخواست خود می‌توانید اثبات کنید که صاحب یک کسب‌وکار هستید:

  • صورت‌های مالیاتی
  • اسناد ثبت شرکت
  • روزنامه تاسیس شرکت
  • لیست حقوق رد شده ماهیانه برای کارکنان
  • قرار داد‌هایی که نسبت به انجام آنها تعهد دارید.

کار تخصصی را به متخصص آن بسپارید!

برخی از روش‌هایی که در بالا توضیح داده شد مؤثرتر از روش‌های دیگر هستند، بنابراین سعی کنید بهترین روش‌ را بر اساس شرایط خودتان انتخاب نمایید. فرایند اخذ ویزای کانادا تخصصی و به دلیل شرایط و مدارک خاصی که برای اخذ آن باید فراهم کرد پیچیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا