روانشناسی و موفقیتسبک زندگی

این چیزها رو رها کنید تا زندگی عالی داشته باشید

این چیزها رو رها کنید تا زندگی داشته باشید

اکثر افراد تاثیر چیزهای کوچک در زندگی را نادیده می گیرند و تصور نمی کنند که برخی عادات و افکار نابجا چگونه زندگی را به کامشان تلخ می کند برای رهایی از این تلخی ها باید این موارد را شناخت و حذفشان کرد به همین دلیل در این بخش از سبک زندگی و موفقیت نمناک به مواردی می پردازیم که رها کردن آن شرایط بهتری ایجاد می کند.

ماندن در گذشته :

اگر در خاطرات گذشته مانده اید و مدام آنچه را که مدت ها پیش اتفاق افتاده است زنده می کنید، نمی توانید از روزهای خوب زندگی لذت ببرید. افراد معمولاً بر اثر مرگ عزیزان، روابط و تصمیمات اشتباه، حرف هایی که هنگام عصبانیت زده می شود، در گذشته می مانند.

اگرچه، هر یک از این موارد می تواند برای آینده درس باشد و اکنون می دانید چه کاری نباید انجام دهید، اجازه دهید درس ها شما را به سمت چیز بهتری سوق دهند. مدیتیشن راهی عالی برای غلبه بر فکر و خیالهای گذشته است بنابراین سعی کنید هر روز چند دقیقه این کار را انجام دهید.

این چیزها رو رها کنید تا زندگی عالی داشته باشید

شخصی کردن مشکلات:

برخی افراد بیش از حد به جزئیات زندگی فکر می کنند و وقتی اتفاقی رخ می دهد زندگی را نا عادلانه می دانند در حالیکه نباید به اکثر این جزئیات اهمیت داد. ممکن است در زندگی با افراد بدی روبرو شوید و در موقعیت های نامناسبی قرار بگیرید، بیاموزید که با شوخ طبعی و قوت قلب به چالش ها بپردازید تا سریعتر بتوانید بر آنها غلبه کنید.

زیاده خواهی :

در دنیای امروز افراطی بودن، خریدهای سنگین، زیاد غذا خوردن، صرف هزینه های گزاف مثل خرید تلفن های همراه هوشمند ساده است. چیزهایی که مدیریت زندگی شما را بهم می ریزد کنار بگذرید، کمتر صحبت کنید تا بتوانید بیشتر گوش دهید، کمتر غذا بخورید تا سلامت باشید و در خرید لباس دقت کنید تا هزینه ها را مدیریت کنید.

افراد منفی نگر را از زندگی خود حذف کنید زیرا به آنها نیازی ندارید، لیستی از کارهایی که می خواهید انجام دهید تهیه کرده و روی کارهای مهم تمرکز کنید، با انجام این کار ذهن خود را آزاد خواهید کرد تا برای سرگرمی، علایق خود فرصت داشته باشید.

این چیزها رو رها کنید تا زندگی عالی داشته باشید

ناسپاسی:

افراد قدرشناس زندگی خوبی دارند و هر روز به خاطر داشته های خود شکرگزار و شاد هستند زیرا آنها به افرادی که دوستشان دارند، فرصت هایی که برایشان بوجود می آید، کارهایی که از انجام آنها لذت می برند، زمانی که دارند و زندگی خود فکر می کنند.

شکر گزار بودن به معنای شادی همیشگی نیست اما در شرایط سخت کمک کننده است، وقتی دیگران نمی توانند دیدگاه مثبتی داشته باشند شما مثبت نگر هستید و بهتر می توانید مشکلات زندگی را رفع کنید.

اگر قدرشناس خوبی نیستید، نگران نباشید روشهای ساده ای برای شروع وجود دارد. آسانترین راه این است که روزانه با نوشتن سه مورد سپاسگزاری شروع کنید که می تواند شامل افرادی باشد که با آنها صحبت کرده اید ، تجربه مثبتی که داشته اید یا هدیه ای که دریافت کرده اید.

نگرانی بیش از حد :

با فکر کردن مدام در مورد آنچه ممکن است اتفاق بیفتد، لحظه کنونی را از دست می دهید، از ترس اینکه اتفاق بدی رخ دهد نگران فردا هستید و سعی در پیش بینی آن دارید و برای همه چیز برنامه ریزی و خود را آماده می کنید. با این حال، اتفاقات زندگی رخ می دهد و کاری از شما ساخته نیست تنها کاری که می توانید انجام دهید لذت بردن از زمان حال است.

زندگی پر از شگفتی است که با انتظار یک اتفاق بدتر، آن را پیچیده و سخت می کنید اما همه این نگرانی ها نیاز به کنترل دارند، با وجود روحیه کنترل گری و کمال گرایی شما، متوقف کردن این افکار نگران کننده ممکن است سخت باشد، اما قابل انجام است. بهتر است روی برخی از تکنیک های آرام سازی، از جمله ورزش مورد علاقه خود یوگا یا مدیتیشن، کار کنید.

این چیزها رو رها کنید تا زندگی عالی داشته باشید

اتکا به دیگران :

واقعاً برای اینکه احساس خوبی داشته باشید و زندگی خود را شروع کنید به کسی نیاز ندارید بنابراین منتظر کسی نمانید چرا که این بهانه ای است که شما را از پرداختن به مسائل بازمی دارد. ممکن است درون خود خلائی احساس کنید، اما شخص دیگری آن را پر نمی کند. ابتدا باید رابطه خود را با خود اصلاح و سپس به دیگران در زندگی خود جایگاه اختصاص دهید.

ریسک نمی کنید:

هر چند وقت یکبار زندگی راحت خود را کنار بگذارید، تا بتوانید یک زندگی پر از هیجان داشته باشید. ریسک کنید و کارهای جدید انجام دهید و خود را به چالش بکشید اینگونه پیشرفت می کنید، پس برای شروع، هر هفته یک چیز جدید را امتحان کنید.

این چیزها رو رها کنید تا زندگی عالی داشته باشید

به تعویق انداختن کارها :

احساسی که برداشتن اولین قدم به شما می دهد به مراتب بهتر از احساسی است که از نشستن و فکر کردن در مورد کاری دارید، بنابراین اقدام کنید و اولین قدم را بردارید. معجزه بزرگ و موفقیت شما همیشه این نخواهد بود که کاری را تمام کنید بلکه باید شجاعت شروع آن را داشته اید.

بد رفتاری با دیگران :

چگونگی رفتار دیگران با شما اهمیتی ندارد با هرفردی که روبرو می شوید مهربان و مودب باشید و به آنها لبخند بزنید و کمک کنید.درست است که اغلب روحیه بد افراد را به نقصی در شخصیت آنها نسبت می دهیم ، اما بیشتر اوقات این طور نیست و ممکن است اطرافیان شما روزهای بدی را پشت سر گذاشته باشند و پس آنچه بیش از هر چیز به آن نیاز دارند یک کلمه مهربان یا لبخند است که به راحتی می توانید آن را به دیگران هدیه کنید.

پس از خوش خلقی و مهربانی ،از تغییر رفتار دیگران با خود تعجب خواهید کرد و احساس بهتری خواهید داشت.

این چیزها رو رها کنید تا زندگی عالی داشته باشید

راحت طلبی:

افرادی که شکست می خورند و دوباره بلند می شوند بسیار قوی تر از آنهایی هستند که هرگز زمین نمی خورند. شکست دردی عمیق است که به انسان قدرت می دهد تا به بالاترین حد برسد و رشد کند. افرادی که در بلند مدت به هدف خود می رسند، معمولاً قوی ترین یا توانمندترین نیستند، بلکه کسانی هستند که بیشترین تحمل را داشته اند.

ترس از شکست :

ترس از شکست شما را به سمت ناکامی و شکست سوق می دهد و ترس از خوب نبودن خود بخود آن را به واقعیت تبدیل می کند که همیشه فکر کنید که شخص دیگری بهتر از شما کاری را انجام می دهد.

به یاد داشته باشید، شکست بدترین اتفاق زندگی نیست و امتحان، تلاش نکردن بد است.بدانید هر کاری را که شروع می کنید مجبور به موفقیت یا شکست نیستید اما ملزم به ادامه تلاش هستید.

یکنواختی :

باید در زندگی ریسک کنید زیرا وقتی اتفاقات غیر منتظره در زندگی رخ می دهد، به تمام پتانسیل های زندگی خود پی خواهید برد. در هر مرحله از زندگی، هر تصمیمی که می گیرید و هر قدمی که بر می دارید می تواند ریسک داشته باشد اما برای زندگی باید بلند شوید و خطر کنید زیرا برای ادامه زندگی تغییر و تحول لازم است.

این چیزها رو رها کنید تا زندگی عالی داشته باشید

توجه به حواس پرتی های کوچک :

روی فعالیت ها و افرادی که شما را خوشحال می کنند تمرکز کنید و بقیه را کنار بگذارید. ما اغلب زندگی را پیچیده می کنیم، در حالی که کاملاً ساده است تا آنچه را که باعث خوشحالی تان می شود بیایید و زمان بیشتری را برای انجام آن صرف کنید.

منفی نگری :

هنگامی که افراد دیگر با شما بد رفتاری می کنند، هرگز نگذارید رفتار آنها بر شما تاثیر بگذارد و باعث تغییرتان شود. در صورت وجود افراد منفی نگر، همچنان آرام باشید و بر افکار منفی غلبه کنید. افرادی که می توانند برداشت مثبت از موضوعی داشته باشند به تلاش خود ادامه می دهند و هرگز خسته نمی شوند.

توجه به تایید و عدم تایید دیگران :

شاید همه ما دوست داشته باشیم مورد تایید دیگران قرار بگیریم و این کاملا طبیعی است اما در برخورد بادیگران نشان دهید که به خودتان ایمان دارید و اهمیتی به نظرات دیگران نمی دهید زیرا انتخاب و علایق شما نباید لزوما مورد تایید دیگران باشد اگر این چنین نباشد و هر روز به این مسئله توجه کنید زندگی برایتان دشوار می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا