خواندنی و دیدنیسرگرمی

سگ غول‌پیکر آمریکایی که در بریتانیا وحشت به پا کرده

آمریکن بولی ایکس‌ال نژاد سگی است که در چند وقت اخیر در بریتانیا وحشت به پا کرده تا حدی که برخی مقامات خواستار ممنوع شدن نگهداری این سگ شده‌اند.

بزرگترین گونه از سگ‌های نژاد آمریکن بولی یا همان ایکس‌ال تا ۶۵ کیلوگرم وزن دارد و به اندازه‌ای قوی است که به راحتی یک انسان بزرگسال را مغلوب کند.

این نژاد از سگ در دهه ۱۹۸۰ از ترکیب دو سگ پیت‌ بول و استافوردشایرتریر به وجود آمد. این سگ‌ها به دلیل ظاهر عضلانی خاصی که دارند مشهور شده‌اند.

باشگاه کنل یونایتد در ایالات متحده با اعلام اینکه «پرخاشگری سگ از ویژگی‌های این نژاد است» تاکید دارد که «علی‌رغم ظاهر قدرتمند، رفتار آنها ملایم و دوستانه است.»

سگ غول‌پیکر آمریکایی که در بریتانیا وحشت به پا کرده

با این حال در چند وقت حملات این سگ به مردم در رسانه‌های انگلیس جنجال بسیار به پا کرده است تا حدی که وزیر کشور انگلیس اکنون خواستار غیرقانونی شدن این سگ است و روز یکشنبه اعلام کرد که توصیه‌های فوری در این مورد داشته است.

بر اساس گزارش بی‌بی‌سی، در ماه آوریل، یک مادربزرگ ۶۵ ساله پس از اینکه تلاش کرد درگیری بین دو سگ امریکن بولی خود را در خانه اش در لیورپول کنترل کند، کشته شد. پزشکی قانونی خاطرنشان کرد که او با “جراحات فاجعه بار” پیدا شده است.

سگ غول‌پیکر آمریکایی که در بریتانیا وحشت به پا کرده

سال گذشته یک کودک نوپا ۱۷ ماهه در خانه توسط یک آمریکن بولی که یک هفته پیش از آن خریده شده بود، کشته شد.

در سال ۲۰۲۱، جک لیس ۱۰ ساله بر اثر جراحات شدید گردن و سر پس از حمله یک امریکن بولی ایکس‌ال جان باخت. مادر او، اما ویتفیلد، خواستار ممنوعیت سگ ها شده است.

چهار نژاد تحت قانون سگ های خطرناک 1991 در بریتانیا ممنوع شده اند: پیت بول تریر، توسا، دوگو آرژانتینوس و بولداگ برزیلی.

این لایحه به دولت بریتانیا این اختیار را می دهد که هر گونه نژادی را که به نظر می رسد «برای جنگ پرورش داده شده یا دارای ویژگی های یک نوع پرورش یافته برای آن هدف» باشد را ممنوع کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا