خواندنی و دیدنیسرگرمی

صاحب گرانترین خانه در دنیا کیه؟

ملک وسیع بن‌سلمان در غرب پاریس، ساختمانی نوساز است که شبیه یک قصر قرن هفدهمی است و فناوری به کار گرفته شده در سینما و استخر شنای لوکس آن در دنیا بی‌نظیر است.

خبرآنلاین: ملک وسیع بن‌سلمان در غرب پاریس، ساختمانی نوساز است که شبیه یک قصر قرن هفدهمی است و فناوری به کار گرفته شده در سینما و استخر شنای لوکس آن در دنیا بی‌نظیر است.

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، مالک یک قصر فرانسوی است که به عنوان گران‌ترین خانه جهان شناخته می‌شود؛ خرید ملک وسیع در غرب پاریس به قیمت ۳۰۰ میلیون دلار (۲۷۵ میلیون یورو) آخرین مورد از یک سری خریدهای گزاف توسط شاهزاده سعودی است.

صاحب گرانترین خانه در دنیا کیه؟

 

بنا بر گزارشی در نیویورک تایمز، این قلعه تازه‌ساخت در سال ۲۰۱۵ به یک خریدار مرموز فروخته شد و اگرچه مالکیت آن از طریق شرکت‌های پوسته پنهان است، اما مشاوران خانواده سلطنتی تأیید کرده‌اند که شاهزاده مالک نهایی آن است. مقامات سعودی از اظهار نظر در مورد این گزارش خودداری کرده‌اند، گزارشی که پس از آن منتشر شد که وب‌سایت تحقیقاتی فرانسوی Mediapart به طور مشابه در ماه جولای به شاهزاده به عنوان مالک اشاره کرد.

مجله فرچون در زمان فروش در سال ۲۰۱۵ گزارش داد که Chateau Louis XIV – که دارای فواره‌هایی است که می‌توان با آیفون آن‌ها را کنترل کرد – رکوردهایی را شکست و تبدیل به گران ترین خانه جهان شد. در نمای بیرونی، این عمارت شبیه یک قصر قرن هفدهمی به سبک کاخ در نزدیکی ورسای است، اما در واقع یک ساختمان جدید است که پس از تخریب املاک قرن نوزدهم توسط سازنده سعودی آن، ساخته شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا