اخبار

پرداخت وام به این گروه از سربازها +جزئیات

ایسنا:سردار محمدجواد زاده‌کمند، درباره پرداخت وام کارآفرینی و خوداشتغالی به سربازان ماهری که خدمت سربازیشان به پایان رسیده است، گفت:از جمله هداف تشکیل قرارگاه مهارت آموزی سربازان، خوشایندسازی سربازی و حمایت از اشتغال سربازان پس از پایان خدمت است. در همین راستا نیز قرارگاه فعالیت‌های مختلفی را در دستورکار خود قرار داده است که یکی از این اقدامات پرداخت وام خوداشتغالی یا همان کارآفرینی به سربازان ماهر پس از پایان خدمت است.

پرداخت وام به این گروه از سربازها +جزئیات

وی درباره اینکه آیا در سال 1402 وامی برای مهارت آموزی سربازان پرداخت می‌شود یا خیر گفت:برای سال 1402 هم حتما این موضوع را خواهیم داشت و ما الزامات این کار را انجام می‌دهیم تا ان‌شاءالله این وام به سربازان ماهر پرداخت شود.

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان ستاد کل نیرو‌های مسلح درباره اینکه چه زمانی روند اعطای وام به سربازان ماهر آغاز خواهد شد، گفت:امیدواریم و در تلاشیم که از اوایل نیمه دوم سال پرداخت وام به افراد دارای شرایط آغاز شود. جزئیات و دیگر شرایط بهرمندی نیز همزمان با اجرای طرح از طریق رسانه‌ها اعلام خواهد شد.

زاده‌کمند درباره اینکه چه اعتباری در سال جاری برای وام سربازان ماهر در نظر گرفته شده است، گفت:امسال هم از سوی دولت 2000 میلیارد تومان اعتبار در این خصوص داریم. البته تلاش ما این است که از ظرفیت استان‌ها هم مانند سال گذشته استفاده کنیم تا این مبلغ افزایش پیدا کند.

وی درباره پرداخت وام به سربازان ماهر در سال گذشته نیز گفت:در سال گذشته 2000 میلیارد تومان از سوی دولت و 1000 میلیارد تومان از سوی استان‌ها برای وام اشتغال‌زایی به سربازان ماهر در نظر گرفته شد که در مجموع 16 هزار و 300 نفر از این وام‌ها بهره‌مند شدند. رقم این وام‌ها بین 100 تا 150 میلیون تومان بود. همانطور که گفتم برای سال 1402 نیز اعتبار 2000 میلیارد تومانی در نظر گرفته شده است که به زودی روند ثبت درخواست و اعطای وام‌های آغاز خواهد شد.

به گفته فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان ستاد کل نیرو‌های مسلح افرادی که در گذشته از این وام بهره‌مند شده باشند، امکان اینکه دوباره چنین وامی را دریافت کنند، نخواهند داشت.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا