چهره هافرهنگ و هنر

بیماری ستاره سعیدی همسر بیژن مرتضوی چیست ؟

بیماری ستاره سعیدی همسر بیژن مرتضوی به وضعیت بحرانی رسیده و هم اکنون تحت مراقبت های ویژه قرار گرفته و به زودی تحت عمل جراحی مغز باز قرار خواهد گرفت. طبق نظر پزشکان ستاره همسر دوم بیژن مرتضوی به بیماری تومور مغزی مبتلا بوده باید عمل جراحی شود.

علت بیماری ستاره همسر بیژن مرتضوی

بیژن مرتضوی، خواننده و نوازنده ایرانی با انتشار یک ویدئو از مردم ایران خواست برای همسرش ستاره دعا کنند. گویا ستاره سعیدی همسر بیژن مرتضوی به بیماری تومور مغزی مبتلاست.

وضعیت همسر بیژن مرتضوی، آهنگساز و نوازنده ویولن فعلا مشخص نیست و بعد از عمل جراحی نظر پزشکان درباره بیماری وی مستند است.

ماجرای عمل باز مغز

بیژن مرتضوی با انتشار پیامی ویدئویی در حالی که بغض داشت خواستار دعای طرفداران او برای سلامتی وی شد. او گفت: ستاره باید تحت عمل جراحی مغز باز قرار بگیرد. وی در ادامه گفت: امیدواریم به زودی خبر سلامتی ایشان را اعلام کنیم. مرتضوی ۶۳ سال دارد و عمده فعالیت او در چهار دهه گذشته، به جز آهنگسازی و نوازندگی، خوانندگی نیز بوده است.

بیژن مرتضوی (زادهٔ ۲۵ آبان ۱۳۳۶) موسیقی‌دان، آهنگ‌ساز، تنظیم‌کننده، نوازندهٔ ویولن و خوانندهٔ اهل ایران است. سبک آثار بی‌کلام او، ترکیبی از موسیقی سنتی ایرانی و موسیقی پاپ است. از جمله آثار بی کلام او مانند «سبزه زار»، «آرامش قبل از طوفان»، «طوفان»، «زربا» می‌توان نام برد.

بیماری ستاره سعیدی همسر بیژن مرتضوی چیست ?

در سن هفت‌سالگی او با استعداد یادگیری نواختن پیانو گیتار سازهای کوبه‌ای و سازهای زهی موسیقی سنتی مانند عود تار و سنتور را فرا گرفت. در یازده سالگی توانست مقام نخست مسابقه کشوری موسیقی دانش آموزان در ایران را کسب کند. او تنها چهارده‌سال داشت که یک گروه ارکستر ۳۲ نفری تشکیل داد و ساخته‌های خود را در اردوی معروف تابستانی «رامسر» در ایران اجرا کرد.

در سال ۱۹۷۹ میلادی به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرد و به تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه ایالت تگزاس ادامه داد. سپس در سال ۱۹۸۵ ساکن کالیفرنیا شد و اولین آلبوم خود را عرضه کرد.

مشخصه‌ای که او را از نوازندگان دیگر متمایز می‌کند توانایی او در نواختن همه سازهای به کار رفته در آثارش به‌جز سازهای برنجی (سازهای بادیِ فلزی) است. تور داخلی و بین‌المللی که از سال ۱۹۹۰ آغاز شد برای او مخاطبان فراوانی در سرتاسر جهان فراهم کرد. اکنون او به عنوان اولین هنرمند ایرانی که تحت حمایت شرکت‌های “Nederlander Productions” “Jeep Eagle” “New Dodge” “Chrysler” می‌باشد شناخته شده و مورد توجه است. در سوم ژوئیه ۱۹۹۴ بیژن مرتضوی اولین هنرمند ایرانی بود که در “Greek Theater” به اجرای برنامه پرداخت. یکی از قطعاتی که او در این کنسرت اجرا کرد “حماسه”(Epic) نام داشت که در یازده‌سالگی ساخته بود. وی در سال ۲۰۰۹ از کشور انگلستان و در ساوت همپتون از دانشگاه سولنت دکترای موزیک دریافت کرد. هدف و نیت قلبی او، معرفی و توسعه موسیقی معاصر خاورمیانه به‌صورت آکادمیک (رشته تحصیلی) در دانشگاه‌های کشورهای غربی است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا