دانستنی های سفرگردشگری

آیا امکان خرید تور بدون خدمات گشت شهری وجود دارد؟

خرید تور یعنی اینکه یک تورلیدر در کنار شما است. تا با کمک او در موقعیت‌های که با زبان آن کشور آشنایی ندارید به گشت‌وگذار ساده‌تر و بی‌دردسرتری دست پیدا کنید. به‌طورکلی تور سفری از پیش تعین شده است که توسط آژانس‌های مسافرتی برای شما برنامه‌ریزی‌شده است. شما وقتی با تور هم‌سفر می‌شوید حمل‌ونقل، اقامت، غذا، گشت‌وگذار و خرید بسته نیاز شما باراهنمایی تورلیدر برای تان ممکن می‌شود.

در مقاله پیش رو علاوه بر اینکه در مورد مزیت‌های استفاده از تور قرار است برای شما بگویم. می‌خواهیم به این مهم بپردازیم که شرایط حذف خدمات گشت شهری از روی تورها وجود دارد یا خیر؟ پس با ما همراه باشید. برای خرید بلیط استانبول به تهران می‌توانید به وب‌سایت علی بابا سری بزنید.

آیا امکان خرید تور بدون خدمات گشت شهری وجود دارد؟

انواع تورها را بشناسیم؟

اگر می‌خواهید با دقت نظر بیشتری ازاین‌پس با آژانس‌های مسافربری هم‌سفر شوید. به شما توصیه می‌کنیم پیش از هر چیز با انواع تور آشنا شوید.

تورهای مستقل (Independent Tour)

عده‌ای از افراد هم هستند که تمایل دارند با تور هم‌سفر باشند اما به‌صورت مستقل صفرتا صد برنامه سفرشان را به عهده بگیرند. به‌عنوان‌مثال با زبان مادری آن شهر آشنایی کافی دارند و تمایل دارند خود به گشت‌وگذار در شهر بپردازند و مشغول به خرید شوند. یا اینکه هر غذای که به آن علاقه دارند را در طول سفر میل کنند. در نظر داشتن تایم ورود و خروج آن‌ها در هتل به اختیار خودشان باشد. این تور تنها برای استفاده از خدمات حمل‌ونقل، اقامت و ترانسفر فرودگاهی برای این دسته از افراد کاربرد دارد.

تور گروهی (Group Tour)

همان‌طور که از نام آن مشخص است برخی از افراد به‌صورت گروهی با تور همراه می‌شوند وعده‌ای این امر را مستقل دنبال می‌کنند. افرادی که قرار است مسافرت گروهی را تجربه کنند در تمام برنامه‌های سفر در کنار یکدیگر هستند. بازدید از شهر، حضور در مراکز خرید برای بازار گردی، اقامت در هتل در تایم مشخص، سرو غذا مطابق با نظر تورلیدر و هماهنگی‌های از پیش تعین شده، حمل‌ونقل گروهی و استفاده از تراسفر فرودگاه بخشی از این خدمات دسته جمعی است. این تور خود به دودسته عمومی و سفارشی دسته‌بندی می‌شود.

بیشتر بدانید :مدرسه یونانی فنر استانبول کجاست ؟

تور گروهی عمومی (Public Tours)

روند سفر بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته همان‌طور که گفته شد دنبال می‌شود. این تورها به تورهای زمان‌بندی‌شده (Scheduled Tour) نیز شهرت دارند. برای افرادی که می‌خواهند فارغ از تمام مسئولیت‌ها در کنار خانواده تنها به خوش‌گذرانی بپردازند این تور انتخابی ایده ال به شمار می‌آید.

تور گروهی سفارشی (Customized Tours)

عده‌ای از افراد با پرداخت هزینه بیشتر از گروه جدا می‌شوند و با یک تور لیدر مشخص به‌صورت خصوصی به گشت‌وگذار در شهر با برنامه‌ریزی متفاوت می‌پردازند. شما می‌توانید این سبک از تور را با خانواده یا دوستان خود برای اولین سفر گردشگری خود به یک کشور ناشناخته دنبال کنید. ازآنجایی‌که قدری هزینه این تور با تورهای دیگر متفاوت است اگر به‌صورت گروهی از آن خانوادگی بهره بگیرید هزینه‌ها برای شما سرشکن خواهد شد و بار مالی زیادی به شما تحمیل نمی‌شود.

چه زمانی باید از تور بهره بگیریم؟

همان‌طور که مطالعه کردید برخی از افراد تمایلی به همراهی تور لیدر برای خدمات گشت شهری ندارد و خود به دلیل مسافرت‌های خارج از کشور با بایدونبایدهای این مهم به‌خوبی آشنا هستند. از همین رو شما در موارد فوق نیاز به هم‌سفر شدن با تور را پیدا خواهید کرد.

 

  • وقتی‌که هم‌سفری ندارید و می‌خواهید با دوستان جدید آشنا شوید مسافرت با تور گزینه انتخابی ایده الی برای شما خواهد بود.
  • اگر برای بار اول است که می‌خواهید به آن کشور سفر کنید و از زبان مادری آن هیچ‌چیزی نمی‌دانید. بدون شک هم‌سفر شدن با یک‌راه بلد بسیار به کار شما خواهد آمد
  • قرار است به دیدن مکان‌های دیدنی یک شهر جدید بروید اما اطلاعی از آدرس دقیق آن ندارید و نیاز است هزینه گزافی را برای تاکسی پرداخت کنید. پس هم‌سفر شدن با تور لیدر هزینه‌های شمارا کاهش خواهد داد.
  • کسانی که دوست دارند همه چیز برنامه‌ریزی‌شده باشد و بی‌هیچ دردسری تنها به ریلکس کردن و خوش‌گذرانی بپردازند حتماً باید با تورهای گردشگری هم‌سفر شوند تا این مهم برای آن‌ها محقق شود.
  • وقتی قرار است گروهی به سفر بروید و برای اینکه مشکلی برای شما در کنار بودجه مالی در طول سفر پیش نیاید انتخاب خرید بلیط از تورهای گردشگری بسیار به نفع شما خواهد بود.
  • داشتن سفری ایمن برای کسانی که قرار است به طبیعت‌گردی ایمن و شاد بروند با تور محقق می‌شود.
  • افرادی که تمایل دارند مراودات اجتماعی جدیدی را تجربه کنند و دوستان خود را در طول سفر پیدا کنند بدون شک با سفر با تور می‌توانند به این امر مهم به‌سادگی دست پیدا کنند.

بیشتر بدانید :بهترین راهکار برای قویتر کردن پرونده برای اخذ ویزای کانادا

خرید تور بدون خدمات گشت شهری ممکن است؟

همان‌طور که در طی مقاله پیش رو مطالعه کردید تورها در طی یک دسته‌بندی کلی به دو بخش گروهی و مستقل دسته‌بندی می‌شوند. پس اگر نمی‌خواهید از خدمات گشت شهری بهره‌ای ببرید. نیاز است دسته دوم که تور مستقل است را برای خود انتخاب کنید. با این تور تنها شما از حمل‌ونقل تا رسیدن به مقصد و اقامت در هتل به همراه ترانسفر فرودگاهی برای رفت‌وبرگشت بهره خواهید گرفت.

پس عملاً برنامه‌ریزی کردن برای گشت‌وگذار، بازدید از مکان‌های دیدنی شهر، صرف غذا در رستوران‌های شهر و بسیاری موارد دیگر به عهده خود شما خواهد بود. پس اگر با زبان مادری آن کشور آشنایی کافی دارید و پیش‌تر سفرهای خارجی را امتحان کرده‌اید و موارد ایمنی را به‌خوبی مطلع هستید می‌توانید از این تورهای مستقل انفرادی با صرف هزینه کمتری بهره‌مند شوید. برای شروع می‌توانید بلیط استانبول به تهران را خریداری کنید و راهی سفر شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا